Jump menu

Main content |  back to top

News and Media Releases

Shell Spúšťa Spoluprácu S Nadáciou Kvapka Nádeje

2. decembra 2011 – Spoločnosť SHELL Slovakia, s.r.o. nadviazala spoluprácu s Nadáciou KVAPKA NÁDEJE, ktorá sa zameriava na podporu potrieb detí postihnutých nádorovým ochorením. Zákazníci vernostného programu Shell CLUBSMART môžu počas tohtoročných Vianoc pomôcť chorým deťom darovaním svojich bodov Nadácii KVAPKA NÁDEJE. Za každý darovaný bod pripíše spoločnosť Shell na konto nadácie 3,3 centa.

V rámci zahájenia  spolupráce s Nadáciou KVAPKA NÁDEJE pripravila spoločnosť Shell na svojich čerpacích staniciach vianočnú kampaň, počas ktorej chce upozorniť verných zákazníkov na možnosť darovať svoje Shell CLUBSMART body na konto tejto nadácie. Deti z Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave vyrobili pre každú čerpaciu stanicu originálne vianočné prianie, ktoré by malo upútať pozornosť zákazníkov.

Za každý darovaný bod zákazníkom pošle Shell na konto Nadácie KVAPKA NÁDEJE 3,3 centa. Získané prostriedky budú použité na nákup prístrojového vybavenia pre novú Transplantačnú jednotku kostnej drene  Kliniky detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave.


Členovia vernostného programu Shell CLUBSMART sa môžu zapojiť aj do online dražby  charitatívnej Mozaiky Nádeje na stránke www.shellsmart.com. Veľkoplošná umelecká Mozaika Nádeje – Farebný svet snov bude trvalo inštalovaná na novej Transplantačnej jednotke kostnej drene  Kliniky detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave. Zákazník, ktorý venuje najvyšší počet bodov a vydraží tak v aukcii najväčšiu časť mozaiky, získa zároveň kópiu grafickej vizualizácie mozaiky podpísanú jej autorom, akademickým maliarom Danielom Bidelnicom.


„S Nadačným fondom Kapka naděje  máme veľmi pozitívne dlhodobé skúsenosti v Českej republike. Verím, že rovnako úspešne bude našimi zákazníkmi vnímané   nadviazanie spolupráce so  sesterskou nadáciou na Slovensku, ktorá má úplne totožný  cieľ – pomáhať deťom s nádorovým ochorením. Dúfame, že čiastka poukázaná na konto Nadácie KVAPKA NÁDEJE po Vianociach umožní zakúpiť dôležitú časť chýbajúceho prístrojového vybavenia novej transplantačnej jednotky,“ povedal Petr Šindler, manažér pre externú komunikáciu spoločnosti SHEL Slovakia, s.r.o.

„Som si vedomá, že získavanie finančných prostriedkov na podporu charitatívnych projektov je v tejto dobe čím ďalej, tým viac náročnejšie. Veľmi si preto vážime, že se spoločnosť Shell rozhodla nadviazať spoluprácu  aj na Slovensku. Verím, že aj slovenskí zákazníci čerpacích staníc Shell nám pomožu zlepšiť život a liečbu detí bojujúcich s leukémiou a vopred im za to ďakujem,“ uviedla Vendula Auš Svobodová, prezidentka Nadácie KVAPKA NÁDEJE.


O Nadácii KVAPKA NÁDEJE
Nadáciu KVAPKA NÁDEJE založila na Slovensku Vendula Auš Svodobová v júli 2010. Cieľom nadácie je trvale a kontinuálne podporovať liečebné, školské, kultúrne a sociálne potreby chorých detí, a to predovšetkým detí postihnutých nádorovým ochorením na území Slovenskej republiky. Nadácia v minulom roku finančne podporila a pomohla pri rekonštrukcii a dostavbe transplantačnej jednotky kostnej drene na Hematologickom a onkologickom oddelení II. detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave. Viac informácii nájdete na www.kvapkanadeje.sk.


O vernostnom programe Shell CLUBSMART
Vernostný klub spoločnosti Shell je programom s najdlhšou tradíciou pre zákazníkov čerpacích staníc na slovenskom trhu. Na Slovensku pôsobí už od roku 1998 a počet zákazníkov spoločnosti Shell, ktorí sa do nej zapájajú, každým rokom stúpa. Vodič, ktorý sa stane členom tohto programu, zbiera prostredníctvom Shell CLUBSMART karty body za každé natankovanie a ďalšie služby na čerpacích staniciach Shell na Slovensku a v Českej republike.

Nazbierané body neskôr môžu lojálni zákazníci Shellu vymeniť za produkty z katalógu,
v ktorom nechýba tiež možnosť darovať Shell CLUBSMART body Nadácii detského kardioncentra a po novom tiež Nadácii KVAPKA NÁDEJE. Viac informácií nájdete na www.shellsmart.com alebo na čerpacích staniciach Shell.


Royal Dutch Shell plc
Spoločnosť Royal Dutch Shell plc je registrovaná v Anglicku a vo Walese. Centrálu má v Haagu a jej akcie sú kótované na burzách v Londýne, Amsterdame a New Yorku. Spoločnosť Shell pôsobí vo vyše 110 krajinách sveta v oblasti prieskumu a ťažby ropy a zemného plynu, výroby a marketingu kvapalného zemného plynu a skvapalňovania zemného plynu, ďalej v oblasti výroby, marketingu a prepravy ropných produktov a chemikálií a v oblasti projektov, ktoré sa zaoberajú obnoviteľnými zdrojmi energie.