Jump menu

Main content |  back to top

TLAČOVÁ SPRÁVA

Nové Palivá Shell Fuelsave Ušetria Vodičom Až 1 Liter Na Nádrži, A To Za Rovnakú Cenu Ako Doposiaľ

Po mnohých rokoch intenzívneho vývoja predstavuje dnes spoločnosť SHELL Slovakia, s.r.o. na Slovensku unikátne nové palivá Shell FuelSave Natural 95 a Shell FuelSave Diesel. Ide o revolučné palivá, ktoré vďaka svojmu zloženiu pomáhajú vodičom ušetriť až jeden liter pohonných látok na každej natankovanej nádrži. Zákazníci Shellu za nové produkty pritom zaplatia rovnako, ako za štandardné palivá Shell, ktoré spoločnosť doposiaľ ponúkala.

Revolučné palivá Shell FuelSave Natural 95 a Shell FuelSave Diesel predstavujú prelom v technológiách pohonných látok a predstavujú najdokonalejší recept na zníženie spotreby paliva, aký kedy Shell vyvinul. Nový rad palív Shell FuelSave nahrádza pôvodne ponúkané štandardné palivá Shell Natural 95 a Shell Diesel Extra a je prvým na Slovensku, kto vodičom pomôže k vyššej efektivite a úspore paliva za rovnakú cenu akú stáli bežné palivá doposiaľ.


„V roku 1999 sme boli prví, kto slovenským motoristom ponúkol nadštandardné palivá s aditívami,“ povedal Igor Janok, Counry Chairman Representative spoločnosti SHELL Slovakia, s.r.o. a riaditeľ prevádzky čerpacích staníc na Slovensku. „Shell V-Power predstavoval jedinečnú novinku a významný medzník v ponuke pohonných látok.

Za 12 rokov sa ponuka našich i konkurenčných prémiových palív rozšírila a motoristi ju už považujú za bežnú súčasť ponuky. Ako jeden z lídrov v oblasti výskumu a vývoja palív sme hrdí, že môžeme predstaviť ďalšiu revolučnú novinku. Je to zároveň náš darček zákazníkom pri príležitosti nášho 20. výročia pôsobenia na slovenskom trhu,“ dodal.


Nové palivá Shell FuelSave Natural 95 a Shell FuelSave Diesel sú výsledkom niekoľkoročného vývoja vo výskumných laboratóriách Shell. Obsahujú unikátnu technológiu SEI (Shell Efficiency Improver), ktorá znižuje spotrebu paliva už od prvého natankovania. Pri benzíne Shell FuelSave Natural 95 pomáha znížiť straty energie v motore mazaním v miestach, kde sú bežné motorové oleje menej účinné (napríklad v okolí horného piestneho krúžku).

Zníženie energetických strát zlepšuje účinnosť a znižuje spotrebu paliva. Technológie pre úsporu paliva SEI v palive Shell FuelSave Diesel umožňuje efektívnejšie vznietenie a spaľovanie oproti bežnej nafte. Palivo tiež pomáha chrániť pred vznikom usadenín a zlepšuje tak účinnosť motora.


„Nové palivá Shell FuelSave Natural 95 a Shell FuelSave Diesel prešli náročným interným aj nezávislým testovaním. Predstavujú skutočnú technologickú revolúciu, vďaka ktorej môžu státisíce slovenských vodičov efektívnejšie využívať palivo a zároveň šetriť pohonné látky. Niet divu, že v dobe, kedy je na znižovanie nákladov kladený tak veľký dôraz, chcú naši zákazníci šetriť palivo a znižovať svoje prevádzkové náklady. Nedávno uskutočnený prieskum potvrdil, že by vodiči veľmi radi jazdili úspornejšie.  

Vypočuli sme ich žiadosti a sme pyšní na to, že môžeme slovenským šoférom ponúknuť ako výsledok našej práce nové palivá Shell FuelSave Natural 95 a Shell FuelSave Diesel, ktoré im pomôžu šetriť už od prvého natankovania,” dodal Igor Janok.
Ďalšiu úsporu paliva je možné dosiahnuť, pokiaľ budú vodiči dodržiavať základné pravidlá pre úspornú jazdu. S novými palivami tak Shell obnovuje svoju komunikáciu rád a tipov, ako jazdiť úspornejšie.

 
Nové palivá sú od dnešného dňa k dispozícií slovenským vodičom na 93% čerpacích staníc Shell,
na zvyšných siedmych budú k dispozícií najneskôr v stredu 25. mája. Viac informácií o nových palivách Shell FuelSave nájdete na: www.shell.sk/fuelsave