Jump menu

Main content |  back to top

Tlačové správy 2012

Driving academy a Shell otvárajú kurz úspornej jazdy

Bratislava, 8. novembra 2012 – Driving Academy, profesionálne školiace centrum v areáli Slovakia Ringu a spoločnosť Shell Slovakia uvádzajú na trh jedinečný vzdelávací program pod názvom Kurz úspornej jazdy.

V priestoroch najväčšieho centra pre profesionálne vzdelávanie vodičov získajú absolventi kurzu úplné teoretické a praktické znalosti v oblasti efektívnej techniky jazdy aj úsporných palív. Kurz bude dostupný širokej verejnosti aj firemným zákazníkom od decembra 2012.

„Náklady na pohonné hmoty tvoria dôležitú časť rodinného rozpočtu aj výdavkov firiem. Ich výšku ovplyvňuje kvalita paliva, spôsob jazdy a vzťah k vozidlu. Úsporné palivá v našej ponuke už máme. Chceli sme však našim zákazníkom ponúknuť aj možnosť naučiť sa jazdiť efektívne, pretože jedine kombinácia kvalitného paliva a správneho spôsobu jazdy umožňuje dosiahnuť maximálnu úsporu,“ pripomína Petr Šindler, manažér komunikácie Shell.

Kurz úspornej jazdy spoločne pripravili Driving Academy, školiace centrum sídliace v areáli prestížneho motoristického okruhu Slovakia Ring a spoločnosť Shell Slovakia. Kým Shell do obsahu kurzu pretavil poznatky dlhodobého vývoja úsporných palív, akým je napríklad Shell FuelSave, Driving Academy využíva skúsenosti z prevádzky jedinečného cvičiska pre profesionálne vzdelávanie vodičov. Len v minulom roku akadémia vyškolila viac ako 9 000 vodičov.

„Kurz úspornej jazdy ideálne dopĺňa vzdelávaciu ponuku Driving Academy. Očakávame, že ťažisko záujemcov bude z prostredia firemných zákazníkov, keďže práve tí pocítia zmeny po absolvovaní kurzu výrazne. Vítaní sú však, samozrejme, aj individuálni záujemcovia, ktorí majú chuť zlepšiť svoje zručnosti a znížiť spotrebu svojho vozidla,“ hovorí Milan Troška, riaditeľ výcviku Driving Academy.

Kurz tvoria teoretické a praktické bloky. Nosnou časťou 5-hodinového školenia je jazda v bežnej premávke za prítomnosti inštruktora. Vozidlá, na ktorých vodiči jazdia, sú vybavené špeciálnymi meracími jednotkami na monitorovanie presnej spotreby. Informácie o spotrebe inštruktor použije na vysvetlenie princípov úspornej jazdy.

Špeciálnu podobu kurzu budú mať k dispozícii aj firemní zákazníci. 

Spolupráca oboch partnerov vychádza z dlhodobej celosvetovej iniciatívy spoločnosti Shell vzdelávať vodičov v oblasti úspory pohonných hmôt. Na Slovensku v rámci kampane Jazdi úsporne prináša Shell aj niečo pre tých, ktorí si chcú úspornú jazdu vyskúšať len z pohodlia domácnosti či kancelárie. Pre nich je k dispozícii séria online hier na stránke www.shell.sk. Tu si záujemcovia môžu otestovať úsporný štýl jazdy, či virtuálne prispôsobiť vozidlo tak, aby spotrebovalo minimum paliva. 

Kurz úspornej jazdy
Kurz úspornej jazdy spoločne pripravili pre individuálnych záujemcov aj firemných zákazníkov Driving Adacemy pôsobiaca v areáli Slovakia Ringu a Shell Slovakia. Cena základného kurzu pre individuálnych záujemcov je 72 eur.  Táto cena by sa mala účastníkovi pri dodržiavaní odporúčaní kurzu vrátiť už po 2 mesiacoch. Podrobnosti o kurze a registrácia je na www.drivingacademy.sk 

Driving Academy/Slovakia Ring
Driving Academy je najväčšia slovenská spoločnosť zameraná na profesionálne vzdelávanie vodičov všetkých vodičských skupín. Je súčasťou jedinečného motoristického areálu Slovakia Ring v Orechovej Potôni. Na jednom mieste ponúka komplex možnosť jazdiť na špičkovom motoristickom okruhu, zdokonaliť sa v škole bezpečnej jazdy, vyskúšať si off-road a užiť si relax v hoteli.

Slovakia Ring je moderný okruh so špičkovými parametrami a dĺžkou 5 922 m, ktorou sa radí medzi najdlhšie v Európe. Ponúka pestré možnosti využitia pre profesionálov aj amatérskych jazdcov a prináša pravidelné víkendové podujatia pre širokú verejnosť. Pre všetkých, ktorí si chcú preveriť a zdokonaliť svoje jazdné zručnosti, je pripravené Centrum bezpečnej jazdy so školou šmyku a kurzami jázd rôzneho zamerania a náročnosti.

Po aktívnom výkone si môžete dopriať obed či večeru v Hoteli Ring***, ktorý zároveň ponúka 47 izieb a wellness so saunami a bazénom. Viac informácií na www.slovakiaring.sk