Jump menu

Main content |  back to top

Najnovšie tlačové informácie

SHELL a BMW prehlbujú spoluprácu

Prémiové motorové oleje Shell Helix Ultra a Pennzoil Platinum v službách BMW Motorsport Palivo Shell V-Power ako odporúčané palivo pre autá triedy BMW M
Shell a BMW

Spoločnosť Shell rozširuje spoluprácu so spoločnosťou BMW AG v pozícii odporúčaného dodávateľa originálnych olejov pre BMW a odporúčaného globálneho dodávateľa motorových olejov pre popredajný servis skupinou BMW. Shell sa stal s motorovými olejmi Shell Helix Ultra a Pennzoil Platinum zároveň prémiovým technologickým partnerom a exkluzívnym dodávateľom motorových olejov pre divíziu BMW Motorsport a palivo Shell V-Power odporúčaným palivom pre autá značky BMW.

Partnerstvo v oblasti mazív sa týka motoristických podujatí v Rakúsku, Kanade, Nemecku, Holandsku, Rusku a USA v rámci seriálov Deutsche Tourenwagen Masters (DTM),TUDOR United SportsCar Championship (USCC) a pri 24-hodinových pretekoch na okruhu Nürburgring- Nordschleife. Do okruhu podujatí patria známe preteky sedanov série DTM, patriace medzi najpopulárnejšie okruhové preteky sveta, druhý ročník novej série pretekov USCC, ktorá spája históriu cestných a vytrvalostných pretekov v severnej Amerike, ako aj čisto vytrvalostné 24-hodinové preteky na okruhu Nürburgring. Zapojenie spoločnosti Shell do motoristického športu napomáha vo vývoji výrobkov určených pre každodenné jazdenie. A vďaka novému partnerstvu sa tento prísľub ďalej prehlbuje.

Spojenie v oblastí palív znamená, že palivo Shell V-Power a Shell V-Power Diesel sú odporúčanými palivami pre autá triedy BMW M, čo je odrazom vyše 100-ročnej tradície inovácií a dôkazom líderskej pozície v oblasti palív pre značku Shell. Vďaka ich jedinečnému zloženiu, ktoré aktívne čistí a chráni najdôležitejšie časti motora, sa Shell V-Power považuje za ideálneho partnera spoločnosti pre automobily značky BMW.

„Motoristický šport je pre Shell vášňou, čo dokazuje naše dlhodobé pôsobenie na medzinárodnej motoristickej scéne. Sme veľmi radi, že toto pôsobenie môžeme ďalej prehĺbiť ako partner BMW Motorsport a tešíme sa aj tomu, že sme sa stali odporúčaným dodávateľom motorových olejov pre popredajný servis v rámci BMW. Partnerstvo so spoločnosťou BMW podčiarkuje významný prínos našich značkových motorových olejov, ako sú Shell Helix Ultra a Pennzoil Platinum a palív Shell V-Power pre vyšší výkon automobilov značky BMW na pretekárskej trati aj mimo nej.

Sme presvedčení, že spolupráca umožní dvom rovnako zmýšľajúcim firmám posunúť hranice motorových olejov, palív, ako aj vývoja motorov v konečnom dôsledku v prospech všetkých šoférov,“ hovorí na margo nového partnerstva Mark Gainsborough, výkonný viceprezident spoločnosti Shell.

Motorové oleje sú kľúčové pre zaistenie dlhej životnosti motora a dosahovania vyššieho výkonu a úspornosti vozidla. Ich čistiace vlastnosti, znižovanie trenia a teploty významne prispievajú k predĺženiu životnosti a vyššiemu výkonu motora. Meniace sa pravidlá motoršportu len podčiarkli potrebu používania prémiových motorových olejov pre každý ambiciózny pretekársky tím, akým BMW nepochybne je. Napríklad každý výrobca v okruhovej sérii DTM smie počas sezóny 2015 použiť maximálne deväť motorov. Už počas testovania pred samotnou sezónou si tím BMW Motorsport všimol vyšší výkon motora vďaka používaniu oleja Shell Helix Ultra s technológiou PurePlus.

„Všetci v tíme BMW Motorsport sa tešíme, že môžeme do budúcna počítať s podporou tímu Shell na podujatiach DTM aj USCC, ako aj počas 24-hodinovky na Nürburgringu,“ povedal riaditeľ BMW Motorsport Jens Marquardt. „Produkty Shell Helix Ultra a Pennzoil Platinum sa dokonale hodia pre naše projekty v oblasti motoršportu. Vkladáme do týchto vysoko výkonných olejov nádej a veríme, že nové partnerstvo nám umožní položiť základy spoločného úspechu na trati.“

Spoločnosť Shell zostaví špeciálny tím inžinierov, ktorí budú spolupracovať s inžiniermi pretekárskej divízie BMW Motorsport. Využijú desaťročia skúseností v oblasti motoršportu, aby vyvinuli na mieru šitú zmes motorového oleja pre automobil BMW M4 DTM. Vývoj bude prebiehať počas testovania aj pretekárskej sezóny.

Nástroje strany