Jump menu

Main content |  back to top

Najnovšie tlačové informácie

Shell priniesol štvrtinový nárast výkonu Scuderie Ferrari

Štvrtinové zlepšenie tohtoročného výkonu tímu Scuderia Ferrari zabezpečil Shell.
Sebastian Vettel of Germany and Ferrari drives during practice for the Formula One Grand Prix of Belgium at Circuit de Spa-Francorchamps

Vďaka piatim novým zmesiam pretekárskeho paliva Shell V-Power a motorovému oleju Shell Helix Ultra dosiahol tím Scuderia Ferrari výrazné výkonnostné zlepšenie v tohtoročnom seriáli formuly 1. Ide pritom takmer o pol sekundy na odjazdené kolo, čo v prepočte znamená priemerne 30 sekúnd pri celkovej dĺžke pretekov. 

Technické partnerstvo Scuderie Ferrari a spoločnosti Shell patrí k doteraz najúspešnejšej spolupráci značiek v histórii motoristického športu a formuly 1. Pretekárske palivo Shell V-Power a motorový olej Shell Helix Ultra s technológiou Shell PurePlus v roku 2015 prispeli k výraznému 25 % zvýšeniu výkonu pohonných jednotiek SF15-T používaných tímom Scuderia Ferrari. V rámci neúnavnej stratégie zdokonaľovania vývoja predstavuje päť nových palivových zmesí jeden z najvýraznejších výkonnostných skokov v doterajšej histórii technického partnerstva Shell a Ferrari. 

Motorový olej Shell Helix Ultra s technológiou PurePlus vyrábaný zo zemného plynu sa postaral o to, aby motor V6 turbo od Ferrari patril medzi najspoľahlivejšie motory celého štartovacieho poľa v uplynulej sezóne. Celkom 14 pódiových umiestnení, tri víťazstvá a druhé miesto v aktuálnom ročníku seriálu formuly 1 v Pohári konštruktérov len dokazuje nezastaviteľný vývoj a obrovský výkon motorov Ferrari poháňaných palivom Shell.  

"Našim cieľom v roku 2015 bolo prísť s novou stratégiou a neustálym zdokonaľovaním vývoja pretekárskeho paliva Shell V-Power. Zužitkovali sme skúsenosti z predošlej sezóny, kedy nastúpili inovatívne hybridné technológie, a premietli ich do piatich výkonných palivových zmesí v priebehu pretekárskej sezóny. Úzka spolupráca s tímom v Maranelle nám umožnila ešte lepšiu integráciu vývojových plánov a optimalizáciu výkonu súčasného motora, čo sa ukázalo vo víťaznom ťažení celého tímu. Teraz nás čaká opäť tvrdá práca pred začiatkom novej sezóny 2016,“ povedal Guy Lovett, manažér spoločnosti Shell pre inovácie v motoršporte. 

„Rok 2015 znamenal pre Scuderiu Ferrari obrovský nárast výkonnosti oproti minulému roku. Kombinácia pretekárskeho paliva Shell V-Power a motorových olejov Shell Helix Ultra s technológiou Shell PurePlus viedla k lepším výsledkom priamo na trati, zvýšeniu výkonu v konských silách, ale aj spoľahlivosti. Naše partnerstvo nebolo nikdy silnejšie. Veríme, že nasledujúcich päť rokov spolupráce prinesie množstvo ďalších prvenstiev,“ doplnil James Allison, technický riaditeľ Scuderie Ferrari. 

Nástroje strany