Úvod

Nemecký systém mýta je založený na satelitnej technológii. Prevádzkovateľom je spoločnosť Toll Collect. Je určené pre vozidlá nad 7,5 tony. Autobusy nemusia mýto platiť. Výška poplatkov za mýto závisí od dĺžky úseku, emisnej triedy vozidla a počtu náprav. Nemecké mýto nepodlieha DPH, tzn. neexistuje možnosť vrátanie dane.

Možnosti platenia

  • Neregistrovaní zákazníci môžu platiť mýto na termináloch palivovou kartou Shell (terminály sú umiestnené v Nemecku a v pohraničných oblastiach susedných štátov)
  • Registrovaní zákazníci môžu platiť mýto:
  1. Pomocou palubnej jednotky v režime následného platenia, nainštalovanej na certifikovanom pracovisku. Jednotka sa poskytuje zdarma, platí sa len za inštaláciu.
  2. Dopredu on-line. Upozorňujeme, že táto možnosť je držiteľom palivovej karty Shell k dispozícii len v prípade, že sú zaregistrovaní na Toll Collect s vyznačenou platobnou možnosťou palivová karta Shell.

Existuje tiež tzv. združená jednotka Toll2Go, ktorú možno používať na platbu mýta v Nemecku a Rakúsku.

Sadzby a poplatky

Mýtne sadzby nájdete na webe prevádzkovateľa.

Inštalácia OBU jednotky v špecializovanom servise stojí asi 200 €. Montáž možno platiť palivovou kartou Shell.

Zoznam špecializovaných servisov.

Proces registrácie

Novú aj ďalšiu registráciu možno zariadiť pre našich zákazníkov cez spoločnosť Shell na základe dokumentov požadovaných prevádzkovateľom mýta. OBU jednotku si možno vyzdvihnúť a vrátiť v akomkoľvek špecializovanom servise.

V prípade akýchkoľvek otázka sa môžete obrátiť na naše zákaznícke oddelenie.

Viac informácií v časti Mýto

Rakúske mýto

Prevádzkovateľom rakúskeho mýta je spoločnosť Asfinag využívajúca systém GO. Mýtna povinnosť platí pre všetky vozidlá.

Belgické mýto

Systém belgického mýta je založený na satelitnej technológii a je spravovaný vo všetkých troch belgických regiónoch – Valónsku, Bruseli a Flámsku spoločnosťou Satellic.

Môže vás tiež zaujímať

Motoristi

Od veľkých cestovateľských destinácií po odborné informácie o vozidlách a všetko medzi tým - s nami ostávate informovaní.

Inovácie

Spôsob, akým využívame ľudskú vynaliezavosť, inovácie a technológie, aby sme sa dostali k väčšiemu množstvu čistejšej energie, ktorú budeme potrebovať v nadchádzajúcich desaťročiach.

Udržateľnosť

Udržateľnosť v spoločnosti Shell znamená dodávať energiu zodpovedným spôsobom tak, aby sme dokázali pokryť celosvetovo rastúce potreby.