Petr Sindler giving lessons at gas station

Spoločnosť SHELL Slovakia s.r.o. oficiálne otvorila svoju prvú čerpaciu stanicu v Púchove, celkovo 81. stanicu na Slovensku. Pri tejto príležitosti pozvala študentov zo Strednej odbornej školy v Púchove na otvorenú hodinu chémie. Tá sa konala priamo na čerpacej stanici.

Študenti Strednej odbornej školy v Púchove v utorok 21. februára zažili netradičnú hodinu chémie. Priamo na novootvorenej čerpacej stanici Shell sa dozvedeli, ako vzniká palivo, videli technológie, ktoré sa starajú o procesy, ale aj bezpečnosť na čerpacej stanici. Navyše na vlastné oči videli, ako sa testuje palivo v špeciálnom mobilnom laboratóriu spoločnosti VÚRUP a.s.

Mobilné laboratórium poskytuje technologické zázemie pre testovanie kvalitatívnych parametrov pohonných hmôt priamo v teréne. V zázemí mobilného laboratória sú k dispozícii napríklad analyzátory automobilových benzínov a motorovej nafty, destilačný prístroj, hustomer, prístroj na stanovenie obsahu vody alebo analyzátor bodu vzplanutia. Prostredníctvom týchto zariadení je realizovateľná detailná analýza normatívnych parametrov palív.

Púchov je mesto so silnou tradíciou technického vzdelávania. Chceli sme miestnym študentom ukázať fungovanie technológií na čerpacej stanici a tiež priblížiť, ako sa staráme o kvalitu pohonných hmôt,“ vysvetľuje Petr Šindler, manažér komunikácie spoločnosti Shell.

Nová púchovská stanica disponuje dvoma stojanmi s celým produktovým radom výkonných palív Shell V-Power Nitro+ a palív Shell FuelSave. Plynulý prevádzkový chod zabezpečuje rýchlovýdajný stojan pre nákladné autá a výdajné miesto pre aditívum AdBlue. Celková kapacita nádrží je vyše 107 000 litrov paliva. Zákazníci môžu využívať 24-hodinový servis stanice. V predajni okrem bežného sortimentu možno kúpiť kávu aj občerstvenie z radu deli2go.