Ide celkovo o tretiu ultra-fast nabíjačku IONITY na čerpacích staniciach Shell v strednej a východnej Európe, ktorá dokáže nabíjať výkonom až 350 kW. Cieľom je inštalovať do konca roka 2021 spolu 280 IONITY dobíjacích miest pre elektromobily na 60 čerpacích staniciach Shell pri hlavných diaľničných ťahoch v 10 európskych krajinách.

Senecká ultrarýchla nabíjačka je celkovo tretia v strednej a východnej Európe po dvojici staníc, ktoré Shell s IONITY otvorili úvodom roka na diaľnici M7 v Maďarsku. Technológiu, ktorá dnes predbieha potreby slovenského trhu s elektromobilmi, Shell vníma ako investíciu a dôležitý rozvojový impulz. „Som rád, že dnes začíname ďalšiu kapitolu spoločnosti Shell na Slovensku. Už v minulosti sme uvedením našich prémiových palív Shell V-Power ponúkli zákazníkom inovácie v oblasti tradičných palív. Dnes vstupujeme do novej éry, keď spolu s IONITY začíname našim zákazníkom ponúkať riešenia pre dopravu s nižšími emisiami,“ vysvetľuje Jan Čapský, riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell na Slovensku a v Českej republike. Snahou spoločnosti Shell ako lídra na trhu je prinášať svojim zákazníkom najnovšie technológie a ponúkať najvyšší technologický štandard pri tankovaní bez ohľadu na konkrétne palivo.

Výhodou ultrarýchlej technológie IONITY na čerpacej stanici Shell Senec je maximálny výkon každého dobíjacieho miesta. „Technológia nabíjacej stanice je postavená tak, že dokáže nabíjať autá maximálnym výkonom aj pri obsadení viacerých miest súbežne. Je to riešenie bez kompromisov, ktoré presahuje štandard pri súčasných rychlonabíjačkách,“ vysvetľuje Peter Ševce, manažér IONITY pre strednú a východnú Európu.

Dve nabíjacie miesta v Senci umožňujú vďaka maximálnemu výkonu 350 kW nabiť elektromobil novej generácie za 10 až 15 minút, čo je trikrát rýchlejšie ako súčasné dobíjacie stanice dostupné vodičom. Čerpacia stanica má potenciál pre rozšírenie o ďalšie 2 dobíjacie miesta. Elektrická energia používaná pre obe dobíjacie miesta IONITY pochádza výlučne zo slovenských obnoviteľných zdrojov.

Cieľom združenia IONITY je do konca roka 2021 prevádzkovať na 60 čerpacích staniciach Shell v 10 európskych krajinách 280 nabíjacích miest. Riešenia nabíjania elektrických vozidiel sú jedným zo spôsobov, ktorými sa spoločnosť Shell globálne snaží dodávať viac čistejšej energie. Sieť nabíjacích staníc na čerpacích staniciach Shell pomôže umožniť cestovanie na dlhé cesty a tiež zjednoduší prechod k elektromobilom. Shell okrem toho pracuje na neustálom zvyšovaní účinnosti tradičných palív a podporuje rozvoj palív s nízkymi emisiami, ako sú vodík, biopalivá a LNG, a to v súlade s možnosťami danej krajiny.