Person using mobile at Shell station

Mobilná platba Shell SmartPay je vhodná pre všetkých, ktorí chcú natankovať rýchlo, bezpečne a pohodlne. Navyše, pri využití služby vonkajšej obsluhy nemusia vodiči po celú dobu svojej návštevy čerpacej stanice vystúpiť z auta.

Zákazníci väčšiny čerpacích staníc Shell na Slovensku môžu opäť platiť za pohonné hmoty prostredníctvom mobilu z pohodlia svojho auta. Vďaka mobilnej platbe Shell SmartPay v aplikácii Shell prebehne platba rýchlo, bezpečne a veľmi jednoducho. Shell SmartPay využíva namiesto QR kódu technológiu lokalizácie zákazníka pomocou súradníc GPS. Stačí, ak zákazník po spustení mobilnej platby v aplikácii na čerpacej stanici zadá číslo stojana a maximálnu čiastku, za ktorú chce tankovať. V prípade, ak využije služby vonkajšej obsluhy, nemusí pre tankovanie vystúpiť zo svojho auta. Mobilná platba nadväzuje na úspech digitálnej peňaženky MasterpassTM by Mastercard®, ktorej prevádzka bola spoločnosťou Mastercard ukončená.

Platba je dostupná cez Apple Pay, Google Pay, Pay Pal alebo platobnou kartou a palivovou kartou Shell, ktorá sa spáruje s aplikáciou Shell. Slovensko a Česká republika sú po Veľkej Británii, Holandsku a Nemecku štvrtou, resp. piatou krajinou na svete, v ktorej je v aplikácii Shell od dnešného dňa funkcia mobilnej platby za palivo dostupná.

„Novou službou nadväzujeme na digitálnu peňaženku MasterpassTM by Mastercard®, ktorej prevádzka bola ukončená a ktorá bola u našich zákazníkov veľmi obľúbená. Sme radi, že sme na túto skutočnosť dokázali rýchlo zareagovať a že je mobilná platba od stojana na čerpacích staniciach Shell opäť dostupná, a to prostredníctvom nášho vlastného moderného riešenia. Je to pre nás dôležité najmä v tejto náročnej dobe, keď sa mnohí zákazníci snažia obmedziť čo najviac fyzický kontakt s inými ľuďmi. Vďaka novej funkcii v aplikácii Shell tak môžu svoju platbu uskutočniť z pohodlia svojho auta,“ uvádza Jan Čapský, riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell na Slovensku a v Českej republike.

Viac o mobilnej platbe Shell SmartPay v aplikácii Shell a ďalších výhodách členstva vo vernostnom programe Shell ClubSmart na cestách si prečítajte tu.

Zoznam čerpacích staníc s dostupnou mobilnou platbou Shell SmartPay nájdete tu.

Platba na čerpacej stanici Shell

  1. Otvorte aplikáciu Shell.
  2. Kliknite na „Mobilná platba“ na domovskej stránke.
  3. Odsúhlaste bezpečnostné pokyny.
  4. Aplikácia rozpozná, na ktorej čerpacej stanici Shell sa nachádzate. Je nevyhnutné mať zapnuté zdieľanie polohy.
  5. Zadajte číslo stojana.
  6. Vyberte čiastku, za ktorú si prajete tankovať (predautorizácia transakcie).
  7. Vyberte spôsob platby a počkajte na autorizáciu.
  8. Začnite tankovať.
  9. Po ukončení tankovania sa v aplikácii zobrazí potvrdenie transakcie a doklad o zaplatení je odoslaný do mailu.
  10. Odíďte od stojanu.