Spoločnosť Shell uviedla na slovenský trh svoje doteraz najúčinnejšie paliváA. Nová generácia benzínu a nafty Shell V-PowerB 100 % čistí a odstraňuje usadeniny, ktoré negatívne pôsobia na fungovanie motoraA. Testy tiež ukázali, že dlhodobé používanie palív Shell V-Power zabraňuje ďalšej tvorbe usadenín v kľúčových častiach motoraC.

Usadeniny znižujúce výkon sa môžu vyskytnúť pri všetkých technológiách motorov a môžu ovplyvniť účinnosť motora. Platí to predovšetkým pre moderné agregáty, ktoré pracujú pod vyšším tlakom a vyššou prevádzkovou teplotou. To môže viesť k tvorbe usadenín na kľúčových častiach motora, ako sú napríklad vstrekovače paliva. Odstránením týchto usadenín sa môže obnoviť až 100 % výkonu motoraC.

„Palivá Shell V-Power sme po prvýkrát uviedli na trh pred viac ako 20 rokmi a v súčasnosti sú jednými z najpredávanejších výkonných palív na trhu, ktoré si vyberá 20 %1 našich zákazníkov po celom svete. Hoci nabíjanie elektromobilov a alternatívne palivá tvoria v súčasnosti rýchlo rastúcu časť nášho podnikania, benzínové a naftové vozidlá budú v prevádzke ešte dlhé roky. Naše nové palivá Shell V-Power umožňujú staršímD aj novým vozidlám so spaľovacími motormi fungovať lepšie než akémukoľvek predchádzajúcemu palivu, ktoré sme vyvinuli v minulosti,“ hovorí István Kapitány, Executive Vicepresident pre mobilitu skupiny Shell.

„Kvalitné aditivované palivá sú kľúčom k tomu, aby motor fungoval dlhodobo bez problémov. Z prieskumu, ktorý sme v tomto roku zrealizovali medzi českými a slovenskými motoristami, vieme, že povedomie o usadeninách, ktoré znižujú výkon motora, nie je až také vysoké. Ešte menej motoristi vedia, že kvalitným palivom dokážu udržiavať motor v kondícii, aby pracoval efektívnejšie, úspornejšie a s nižšími emisiami. Budeme radi, ak si správnu starostlivosť o motor osvojí čo najviac českých a slovenských motoristov,“ pripomína Jan Čapský, riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell v Českej republike a na Slovensku.

Rozsiahle testy ukázali, že dôsledné používanie novej generácie palív Shell V-PowerB dokáže zlepšiť fungovanie motora a znížiť spotrebu paliva.

Shell V-Power je jediné prémiové palivo, ktorému dôverujú a odporúčajú ho popredné svetové značky: Scuderia Ferrari, BMW radu M a Ducati. Nové palivá Shell V-Power sú k dispozícii na všetkých čerpacích staniciach Shell na Slovensku.

POZNÁMKY

A V porovnaní s predchádzajúcou generáciou palív Shell V-Power. Odstraňuje a chráni pred tvorbou usadenín znižujúcich výkon na kľúčových súčastiach palivovej sústavy, ako sú nasávacie ventily, prípadne vstrekovače paliva. Čistota a obnovenie výkonu motora sa preukazujú pomocou štandardných testov a vlastných testov spoločnosti Shell. Skutočné účinky a prínosy sa môžu líšiť v závislosti od typu, veku a stavu vozidla, jazdných podmienok a štýlu jazdy; ich prejavy nie sú bezpodmienečne zaručené. Ďalšie informácie nájdete na adrese www.shell.sk.

B V porovnaní s predchádzajúcou generáciou palív Shell V-Power.

C Odstraňuje a chráni pred tvorbou usadenín znižujúcich výkon na kľúčových súčastiach palivovej sústavy, ako sú nasávacie ventily, prípadne vstrekovače paliva. Čistota a obnovenie výkonu motora sa preukazujú pomocou štandardných testov a vlastných testov spoločnosti Shell. Skutočné účinky a prínosy sa môžu líšiť v závislosti od typu, veku a stavu vozidla, jazdných podmienok a štýlu jazdy; ich prejavy nie sú bezpodmienečne zaručené. Ďalšie informácie nájdete na adrese www.shell.sk.

D Zloženie pre použitie vo vozidlách s priamym aj nepriamym vstrekovaním paliva.

Odkazy

1 Údaj zodpovedá celosvetovému objemu predaja palív Shell V-Power.