PLATBA MÝTA BEZ STAROSTÍ – JEDNOTKA EETS

Úvod

Francúzske mýto kombinuje systém mýtnic s použitím mýtnych jednotiek na báze ako mikrovlnnej, tak aj satelitnej technológie. Francúzske cesty a diaľnice spravuje viac súkromných spoločností (ALIENOR, ALIS, APRR, AREA, ASF, ATMB, CCIH, COFIROUTE, ESCOTA, SANEF, SAPN, SFTRF). Prevádzkovateľom je spoločnosť Axxès. Mýtna povinnosť platí pre všetky vozidlá. Spoplatnenie sa u vozidiel s hmotnosťou nad 3,5 tony odvodzuje od emisnej triedy vozidla, počtu náprav a hmotnosti vozidla. Francúzske mýto podlieha DPH, tzn. existuje možnosť vrátenia.

Možnosti platenia

 • Pomocou Post-pay jednotky ITR+ (režim následného platenia mýta)
  Pre vozidlá s hmotnosťou nad 3,5 tony
  Jednotka umožňuje úhradu mýta vo Francúzsku, Španielsku, Portugalsku a Belgicku vrátane tunela Liefkenshoek
 • Jednotka TIS VL
  Pre vozidlá s hmotnosťou do 3,5 tony
  Úhrada mýta len vo Francúzsku

Výhody jednotky ITR+

 • Použitie jednej jednotky pre viac krajín: Francúzsko, Španielsko, Portugalsko a Belgicko vrátane tunelov Liefkenshoek a Herrentunnel
 • Možnosť vykonávať zmenu údajov na pôvodnej jednotke bez nutnosti vrátenia jednotky a časovo náročnejšieho objednania jednotky novej (zmena ŠPZ, náprav a emisií), možnosť zablokovať nepotrebnú jednotku pred vrátením
 • Geolokácia vozidiel
 • Možnosť platiť na vybraných parkoviskách pre nákladné vozidlá vo Francúzsku a Španielsku
 • Satelitná technológia = technológia budúcnosti

Neregistrovaní zákazníci môžu platiť mýto na termináloch palivovou kartou Shell, ako aj poplatky za využitie mostov Pont de Normandie a Pont de Tancarville.

Na úhradu poplatkov za prejazd tunelmi Frèjus a Mont Blanc (alpské tunely spájajúce Francúzsko s Talianskom) ponúka náš partner, dánska spoločnosť FDE, tzv. Frèjus kartu.

Proces registrácie

Novú aj ďalšiu registráciu možno zariadiť pre našich zákazníkov cez spoločnosť Shell na základe dokumentov požadovaných prevádzkovateľom mýty.

V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na naše zákaznícke oddelenie.

Viac informácií v časti Mýto

Firemní zákazníci

Pomocou palivovej karty vidíme príležitosť poskytovať firemným zákazníkom jednoduchší a bezpečnejší spôsob nákupu pohonných hmôt.

Belgické mýto

Systém belgického mýta je založený na satelitnej technológii a je spravovaný vo všetkých troch belgických regiónoch – Valónsku, Bruseli a Flámsku spoločnosťou Satellic.

Môže vás tiež zaujímať

Motoristi

Od veľkých cestovateľských destinácií po odborné informácie o vozidlách a všetko medzi tým - s nami ostávate informovaní.

Inovácie

Spôsob, akým využívame ľudskú vynaliezavosť, inovácie a technológie, aby sme sa dostali k väčšiemu množstvu čistejšej energie, ktorú budeme potrebovať v nadchádzajúcich desaťročiach.

Udržateľnosť

Udržateľnosť v spoločnosti Shell znamená dodávať energiu zodpovedným spôsobom tak, aby sme dokázali pokryť celosvetovo rastúce potreby.