Úvod

Systém maďarského mýta je založený na satelitnej technológii. Mýtna povinnosť platí pre všetky vozidlá. Vozidlá s hmotnosťou do 3,5 tony a autobusy musia mať diaľničnú známku. Vozidlá s hmotnosťou nad 3,5 tony musia byť vybavené OBU jednotkou alebo mať platný úsekový lístok. Spoplatnenie závisí od kategórie vozidla (podľa počtu náprav), jeho emisnej triedy a typu použitej cesty. Konkrétny poplatok nie je kalkulovaný na základe kilometrov, ale na základe úsekov ciest stanovených zákonom. Maďarské mýto podlieha DPH, tzn. existuje možnosť vrátenia dane.

Možnosti platenia

V súčasnej dobe je možná iba platba vopred (dve možnosti predplatieb s palivovými kartami Shell).

Úsekové lístky aj dobíjanie peňazí na účet možno vykonať palivovou kartou Shell.

 • Úsekový lístok (tzv. Ticketing)
  Odporúčaný v prípade príležitostných jázd po maďarských cestách a diaľniciach
 • Pre-pay palubná jednotka
  Odporúčaná v prípade častých jázd po maďarských cestách a diaľniciach

Sadzby a poplatky

Mýtne sadzby nájdete na webe prevádzkovateľa. Cena mýtnej jednotky závisí od poskytovateľa (nie je teda presne určená).

Proces registrácie

 • Úsekový lístok (tzv. Ticketing)
  Treba naplánovať trasu cesty a zakúpiť na predajných miestach a v zákazníckych centrách. Lístok sa dá kúpiť na akejkoľvek čerpacej stanici Shell a tiež na webových stránkach sprostredkovateľa mýtneho systému (portál HU-GO). V tomto prípade je nutné lístok uhradiť bankovým prevodom alebo platobnou kartou.
  Vydanie úsekového lístka je potvrdením o zaplatení mýta.
 • Pre-pay palubná jednotka
  Treba ju zakúpiť u oficiálnych distribútorov a otvoriť si účet u sprostredkovateľa mýtneho systému (portál HU-GO). Zo získaných peňazí sa mýtne odčítava.
  Pre-pay jednotku si možno vyzdvihnúť na vybraných čerpacích staniciach Shell. Kredit môžete uhradiť palivovou kartou Shell. Ak je dobitie kreditu vykonané na webových stránkach, úhrada je možná len bankovým prevodom alebo platobnou kartou.
  Po zakúpení palubnej jednotky ju treba registrovať na portáli HU-GO.

Registrácia na portáli HU-GO je odporúčaná v prípade úsekových lístkov a povinná v prípade palubných jednotiek.

On-line portál

E-mailová adresa zákazníckeho centra: ugyfel@hu-go.hu

Telefón zákazníckeho centra: +36 (36) 587-500

V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na naše zákaznícke oddelenie.

Viac informácií v časti Mýto

Firemní zákazníci

Pomocou palivovej karty vidíme príležitosť poskytovať firemným zákazníkom jednoduchší a bezpečnejší spôsob nákupu pohonných hmôt.

Belgické mýto

Systém belgického mýta je založený na satelitnej technológii a je spravovaný vo všetkých troch belgických regiónoch – Valónsku, Bruseli a Flámsku spoločnosťou Satellic.

Môže vás tiež zaujímať

Motoristi

Od veľkých cestovateľských destinácií po odborné informácie o vozidlách a všetko medzi tým - s nami ostávate informovaní.

Inovácie

Spôsob, akým využívame ľudskú vynaliezavosť, inovácie a technológie, aby sme sa dostali k väčšiemu množstvu čistejšej energie, ktorú budeme potrebovať v nadchádzajúcich desaťročiach.

Udržateľnosť

Udržateľnosť v spoločnosti Shell znamená dodávať energiu zodpovedným spôsobom tak, aby sme dokázali pokryť celosvetovo rastúce potreby.