PLATBA MÝTA BEZ STAROSTÍ – JEDNOTKA EETS

Úvod

Systém talianskeho mýta používa mýtnice na všetkých talianskych diaľniciach, ktoré spravuje viac ako dvadsať súkromných spoločností. Mýtna povinnosť platí pre všetky vozidlá. Spoplatnenie sa odvodzuje od počtu náprav vozidla, ale líši sa v závislosti od správcu mýtneho úseku. Talianske mýto podlieha DPH, tzn. existuje možnosť vrátenia dane. DPH však nemožno nárokovať spätne pri úhrade kreditnou kartou. Na talianskych diaľniciach nie je možné platiť žiadnou palivovou kartou.

Možnosti platenia

  • Prostredníctvom karty ViaCard
    Karta ViaCard je pohodlnou alternatívou k palivovej karte, ktorá je vystavená na meno spoločnosti a môže byť použitá akýmkoľvek vozidlom spoločnosti. Karta je platná pre všetky typy vozidiel. Mýtne na Sicílii sa nedá zaplatiť prostredníctvom karty ViaCard.
  • Prostredníctvom ViaCard + zariadením Telepass
    Telepass je doplnením karty ViaCard, nie alternatívou a môže byť objednaný len k platnej karte ViaCard. Telepass umožňuje jazdu bez nutnosti zastavovania na mýtniciach a je viazaný na konkrétnu ŠPZ vozidla. Výhodou tohto zariadenia je, že je možné zmeniť ŠPZ a emisnú triedu bez nutnosti vrátenia súčasného Telepassu.

Na úhradu poplatkov za prejazd tunelmi Frèjus a Mont Blanc (alpské tunely spájajúce Taliansko s Francúzskom) ponúka spoločnosť FDE Frèjus kartu.

Sadzby a poplatky

Talianske mýto nemá stanovené fixné sadzby. Aplikácie na výpočet mýtnych poplatkov.

Spoločnosť FDE ponúka nákladným dopravným spoločnostiam vstup do tzv. FDE Konzorcia. Výhodou členstva v Konzorciu je nárok na zľavy z ceny mýtneho v Taliansku. Do Konzorcia je nutné sa zaregistrovať a jedinou podmienkou je mať platnú EÚ licenciu. Vstupný poplatok do Konzorcia, ktorý činí 5 €, za klientov hradí FDE. Do Konzorcia nemôžu vstúpiť autobusové spoločnosti ani spoločnosti, činnosťou ktorých je preprava osôb.

Proces registrácie

Novú i ďalšiu registráciu možno zariadiť pre našich zákazníkov cez spoločnosť Shell na základe dokumentov požadovaných naším partnerom FDE.

V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na naše zákaznícke oddelenie.

Viac informácií v časti Mýto

Firemní zákazníci

Pomocou palivovej karty vidíme príležitosť poskytovať firemným zákazníkom jednoduchší a bezpečnejší spôsob nákupu pohonných hmôt.

Belgické mýto

Systém belgického mýta je založený na satelitnej technológii a je spravovaný vo všetkých troch belgických regiónoch – Valónsku, Bruseli a Flámsku spoločnosťou Satellic.

Môže vás tiež zaujímať

Motoristi

Od veľkých cestovateľských destinácií po odborné informácie o vozidlách a všetko medzi tým - s nami ostávate informovaní.

Inovácie

Spôsob, akým využívame ľudskú vynaliezavosť, inovácie a technológie, aby sme sa dostali k väčšiemu množstvu čistejšej energie, ktorú budeme potrebovať v nadchádzajúcich desaťročiach.

Udržateľnosť

Udržateľnosť v spoločnosti Shell znamená dodávať energiu zodpovedným spôsobom tak, aby sme dokázali pokryť celosvetovo rastúce potreby.