EETS alebo Európska služba elektronického mýta je služba vychádzajúca zo smernice Európskeho parlamentu a Rady schválenej v roku 2004.

Rieši interoperabilitu elektronického mýta v Európskej únii a predkladá víziu, podľa ktorej by každý účastník cestnej premávky mal prístup k infraštruktúre mýtneho systému v celej Európe prostredníctvom jednej zmluvy a jednej palubnej jednotky.

Európska služba elektronického mýta

EETS
Mýto v Európe – vysoko komplexná téma

Mýto v Európe – vysoko komplexná téma

Každá európska krajina má svoj vlastný mýtny systém a s tým súvisiace predpisy. Existuje viac než 100 poskytovateľov mýta – len vo Francúzsku ich je 20. S množstvom zariadení a služieb na trhu je organizácia vyhovujúca Vášmu vozovému parku časovo náročná činnosť.


Smer – univerzálne riešenie

Smer – univerzálne riešenie

Univerzálne riešenie doteraz nikto na trh neuviedol, ale úhrada mýta prostredníctvom spoločnosti Shell už teraz pomáha vozovým parkom jazdiť bez problémov cez hranice po celej Európe.


Po roku 2020

Po roku 2020

Očakáva sa, že úplná integrácia všetkých európskych mýtnych systémov bude trvať päť alebo šesť rokov, pretože certifikačné postupy a technickú implementáciu je potrebné vykonať v každom štáte zapojenom do siete. S vyše 30-ročnými skúsenosťami v oblasti výberu mýta si spoločnosť Shell vybudovala silnú sieť vzťahov s poskytovateľmi a postaví sa od čela vývoja.


Často kladené otázky

Zistite viac o úhrade mýta prostredníctvom spoločnosti Shell

Platba mýta bez starostí

Podnikanie v medzinárodnej doprave nikdy nebolo tak administratívne náročné ako dnes. Na trhu existujú desiatky národných mýtnych systémov a stovky mýtnych spoločností.

Často kladené otázky

Poznať všetky predpisy týkajúce sa výberu mýta v každej situácii môže byť časovo náročné, ale s našimi službami sa Vaši vodiči budú môcť sústrediť len na cestu. Naše riešenie znižuje potrebu papierovania a celkovej administratívy a zbaví Vás obáv z pokút.