Dôležité upozornenie:

Platba prostredníctvom mobilnej peňaženky Masterpass ™ by Mastercard® pri stojane a vo vybraných autoumyvárňach bude ukončená spoločnosťou Mastercard k 30. 10. 2020. Doteraz ponúkané zľavy pri mobilnom platení už nie sú aktívne. 

Pripravujeme pre vás možnosť mobilnej platby prostredníctvom aplikácie Shell. Už teraz si môžete stiahnuť aplikáciu Shell a budete tak prednostne informovaní o spustení novej mobilnej platby.

STIAHNITE SI APLIKÁCIU MASTERPASS™ BY MASTERCARD®

Na použitie stačí naskenovať QR kód, zvoliť stojan a sumu. Zvyšok zariadi vaša peňaženka Masterpass™. Potom už len stačí počkať na predautorizáciu, natankovať a ísť. Je to presne také jednoduché, ako to znie.

Platba pomocou aplikácie Masterpass je vám k dispozícii na vybraných čerpacích staniciach Shell. Stiahnite si zoznam čerpacích staníc. Označenie o dostupnosti mobilnej platby spoznáte podľa označenia na stojanoch.

Ako na to: 

Krok prvý – Inštalácia aplikácie

vyhľadajte v Google Play či App store aplikáciu Masterpass™ AT CZ SK a nainštalujte ju do svojho mobilného telefónu.

Krok druhý – Aktivácia aplikácie

Krok druhý – Aktivácia aplikácie

Spustite aplikáciu cez ikonu Masterpass a postupujte podľa pokynov aplikácie. Aplikácia Masterpass je digitálna peňaženka spoločnosti Mastercard, ktorá bude od Vás vyžadovať:

 • Zadanie a overenie telefónneho čísla, ku ktorému aplikáciu registrujete.
 • Zaregistrovanie Vašich kontaktných údajov na umožnenie realizácie platieb vaším menom.
 • Uloženie údajov o Vašej platobnej karte, pre ktorú budete platbu na čerpacej stanici vždy potvrdzovať. Údaje o karte sú v aplikácii šifrované a použité len na Vašu žiadosť po predošlej autorizácii vaším mPINom či odtlačkom prsta. Proces registrovania karty je realizovaný pomocou 0,05 € verifikačnej transakcie.

V sekcii Nastavenie aktivujte položku Platba na čerpacích staniciach, súčasťou ktorej je aj súhlas so zdieľaním údajov na využitie služby tankovania týmto spôsobom.

 Krok tretí – Aktivácia pri stojane

Krok tretí – Aktivácia pri stojane

Pri Vašej budúcej zastávke na čerpacej stanici Shell jednoducho urobte čo zvyčajne – príďte k voľnému stojanu a následne:

 • Z auta spustite aplikáciu Masterpass.
 • Zvoľte položku PLATBA a naskenujte QR kód pri Vašom stojane.
 • Vyberte číslo Vášho stojana.
 • Zvoľte výšku platby za palivo a platbu potvrďte mPINom či odtlačkom prsta.
 • Po zobrazení potvrdenia o úspešnej predautorizácii potvrďte stlačením OK na začatie tankovania alebo v prípade chybného zadania čísla stojana zrušte a opakujte znova. Po stlačení OK máte 90 sekúnd na začatie tankovania. Váš telefón zanechajte, prosím, v aute.
Krok štvrtý – Natankujte a choďte

Krok štvrtý – Natankujte a choďte

Teraz môžete natankovať rovnakým spôsobom, ako to robíte zvyčajne.

 • Tankovanie bude zastavené automaticky na čiastke, ktorú ste predautorizovali, prípadne ešte skôr, ak dosiahnete naplnenie nádrže.
 • Skutočná čiastka sa potom, vrátane prípadných akciových zliav, strhne podľa skutočnosti. Akonáhle ste s tankovaním hotoví, vráťte sa späť do auta.
 • Aplikácia okamžite zobrazí váš nákup aj s elektronickou účtenkou, ktorú si môžete preposlať do e-mailu, a vy môžete pokračovať v ceste.

Viac informácií o peňaženke Masterpass nájdete na masterpass.sk/info.

Služba bude k dispozícii na vybraných čerpacích staniciach od 15. 5. 2017.

Viac v časti motoristi

Vyhľadávanie čerpacích staníc

Použite Vyhľadávač čerpacích staníc, nájdite najbližšiu čerpaciu stanicu Shell a naplánujte si Vašu cestu. 

Aplikácia Shell

Aplikácia Shell