Čo je DYNAFLEX technológia?

  • DYNAFLEX technológia je označenie zloženia našej najnovšej generácie benzínových a naftových palív.
  • Všetky naše pohonné hmoty novej generácie sú navrhnuté pomocou našej novej DYNAFLEX technológie.
  • Medzi benzínom a naftou existuje niekoľko rozdielov, a preto sme vyvinuli jedinečné zloženie DYNAFLEX pre všetky typy pohonných hmôt.
  • Účinnosť moderných motorov sa neustále zvyšuje. Dôsledkom toho sú palivá vystavované náročnejším podmienkam (ako napríklad vyšším teplotám a vyššiemu tlaku), čo môže mať za následok usadzovanie nečistôt na kľúčových komponentoch palivového systému, akými sú sacie ventily alebo vstrekovače paliva.
  • DYNAFLEX technológiu tvoria špeciálne zložky, navrhnuté s cieľom zachovať účinnosť motora, ktorá bola navrhnutá výrobcom vozidla. DYNAFLEX technológia je obohatená silnými čistiacimi zložkami, ktoré napomáhajú udržiavať čistotu kľúčových komponentov palivového systému a chránia ich pred usadeninami znižujúcimi výkon1
  • Naše palivá Shell V-Power prispievajú k zlepšeniu čistoty motora odstraňovaním už vzniknutých usadenín.1
  • Naše benzínové palivá Shell s DYNAFLEX technológiou taktiež obsahujú trenie znižujúce zloženie, ktoré napomáha voľnejšiemu pohybu zostavy piestu priamo v srdci motora, a tým aj znižovať energetické straty vplyvom premeny na teplo.2

Ako pracuje DYNAFLEX technológia v motore?

Výzva – usadeniny v palivovom systéme

Tím vedcov spoločnosti Shell vyvinul jedinečnú zmes DYNAFLEX pre naftové a benzínové motory. Pri vývoji našich zmesí DYNAFLEX sme využili naše viac než 100 ročné skúsenosti v oblasti výskumu a vývoja palív. Svetoví výrobcovia automobilov sa neustále usilujú zvýšiť výkon motora. Naše zmesy DYNAFLEX boli vyvinuté na základe skúseností a poznatkov o potrebách moderných a zároveň aj starších motorov. Moderné motory sa neustále zmenšujú, pričom si zachovávajú vysoký výkon, a často používajú nové technológie (ako napríklad priame vstrekovanie alebo preplňovanie) s účelom dosiahnutia ešte väčšieho výkonu a účinnosti.

Na kľúčových komponentoch palivového systému, ako sú vstrekovače paliva pri naftových motoroch alebo sacie ventily a vstrekovače paliva pri benzínových motoroch, sa postupom času môžu vytvárať usadeniny. Shell zmesy DYNAFLEX sú navrhnuté s cieľom zamedziť usadzovaniu nečistôt na hlavných súčastiach palivového systému. Vývoj palív Shell s DYNAFLEX technológiou predstavuje vyvrcholenie dlhoročného výskumného a vývojového programu, ktorý zahŕňal testovanie na viac ako 3 miliónoch km vo viac ako 240 vozidlách.3

  1. Pomáha čistiť a chrániť kľúčové komponenty palivového systému, akými sú sacie ventily alebo vstrekovače paliva od usadenín znižujúcich výkon. Skutočné účinky a prínosy sa môžu líšiť v závislosti od typu a stavu vozidla, jazdných podmienok a štýlu jazdenia; ich prejavy nie sú bezpodmienečne zaručené.
  2. Molekuly znižujúce trenie pomáhajú základným komponentom vášho motora. Skutočné účinky a prínosy sa môžu líšiť v závislosti od typu a stavu vozidla, jazdných podmienok a štýlu jazdenia; ich prejavy nie sú bezpodmienečne zaručené.
  3. Podľa testov vykonávaných od roku 2009 na európskych a ázijských vozidlách zo širokej škály popredných výrobcov. Nie všetky vozidlá používané pri testovaní sú dostupné na slovenskom trhu.

Viac informácií v časti Palivá Shell

Shell V-Power Racing 100

Zistite viac o našom najvýkonnejšom palive.

Shell V-Power 95

Zistite viac o našom prémiovom benzínovom palive.

Shell V-Power

Získajte viac informácií o palive Shell V-Power s technológiou DYNAFLEX.