Valce motora so žltou viskóznou kvapalinou okolo.

Zloženie definujúce palivá Shell

Moderná technológia, vyvinutá vo vlastných laboratóriách Shell, podporená 100-ročnými skúsenosťami v oblasti výskumu a vývoja palív.

Myslíme dopredu, preto sme vyvinuli najmodernejší rad palív Shell

 • Ikona displeja tlakomera.

  MODERNÉ MOTORY SÚ ÚČINNEJŠIE

  Ale tiež náročnejšie. Sú vystavované vyšším teplotám a tlakom, čo môže mať za následok usadzovanie nečistôt na kľúčových súčastiach palivového systému.

 • Ikona skríženého stranového kľúča a valca motora.

  OPRAVY MOTOROV SÚ DRAHÉ

  Palivá Shell majú silnú čistiacu schopnosť a pomáhajú tak predchádzať problémom vznikajúcim kvôli znečisteniu hlavných súčastí motora.

 • Ikona motorovej sviečky a palivových vstrekov.

  NÁROKY NAŠICH ZÁKAZNÍKOV SÚ VYŠŠIE

  Ľudia za svoje peniaze právom očakávajú kvalitu a spoľahlivosť. Palivá Shell vďaka svojmu zloženiu zabraňujú znečisteniu vstrekovačov paliva alebo nasávacích ventilov v motore.

 • Ikona zjednodušeného motora.

  ČISTEJŠIE MOTORY SÚ ÚSPORNEJŠIE

  Prevencia je najlepšia liečba. Bolo mnohokrát preukázané, že usadeniny v motore negatívne ovplyvňujú výkon, ale aj spotrebu motora. Palivá Shell pomáhajú udržať váš motor v optimálnej kondícii.

Vedeli ste? Naše aditíva…

Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite na vyznačené oblasti
Obrázok rozdelený na štyri časti zobrazujúce rôzne časti palivovej sústavy.
Detail 1

… sú súčasťou všetkých palív Shell

Palivá sú alfou aj omegou nášho výskumu a vývoja, ktorému sa venujeme viac než 100 rokov. Prvotriedna kvalita je pre nás kľúčová vo všetkých smeroch. Preto všetky naše palivá obsahujú špeciálnu zmes chemických látok, ktorá pomáha čistiť a chrániť váš motor.

Detail 2

… pomáhajú odstraňovať usadeniny

Na kľúčových prvkoch palivového systému dieselových aj benzínových motorov sa pri bežnom používaní tvoria usadeniny. Technológia v našich palivách je navrhnutá tak, aby nielen zamedzovala usadzovaniu nečistôt na hlavných súčastiach palivového systému, ale tiež odstraňovala už existujúce karbónové usadeniny.

Detail 3

… pomáhajú obnoviť výkon motora

Zmienené karbónové usadeniny dávajú motoru poriadne zabrať a znižujú jeho výkon. Palivá Shell boli vyvinuté s ohľadom na nároky starších aj moderných motorov a vďaka silnému čistiacemu účinku pomáhajú obnoviť ich výkon.

Detail 4

… fungujú ako prevencia

To, že o motor sa musíme starať, si často uvedomíme, až keď nastane nejaký problém. Najlepšie je problémom predchádzať. Palivá Shell sú navrhnuté tak, aby pomáhali zabraňovať vzniku usadenín, chrániť a udržiavať váš motor v optimálnej kondícii.

Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite na vyznačené oblasti

Zistite viac o skutočných benefitoch palív Shell

Shell FuelSave – spoľahlivý ťahúň na každodenné cesty

Ste na cestách ako doma a oceníte kvalitné palivo, na ktoré sa dá spoľahnúť? Starostlivosť o váš motor je našou prioritou, nech už vaše cesty smerujú za kýmkoľvek.

Shell V-Power – extra starostlivosť pre maximálny výkon

Obnova výkonu, ale aj nadštandardná starostlivosť už od 95 oktánov. Zistite, čo dokážu naše najlepšie a najvýkonnejšie palivá Shell V-Power.