Usmievavý pán z vonkajšej obsluhy doplňuje vodu do ostrekovačov v aute.

Vonkajšia obsluha Shell – profesionálna a bezplatná starostlivosť o vás aj vaše auto

Keď zavítate k nám na čerpaciu stanicu Shell, pozdraví vás a usmeje sa. Vy si však stále nie ste istí, kto tá osoba v červenej bunde je? Zoznámte sa. To je vonkajšia obsluha Shell – naša unikátna služba, vďaka ktorej sa budete cítiť ako na veľkej cene. Natankuje vám a pomôže s údržbou, zatiaľ čo vy si môžete skočiť na kávu a kúsok torty od Shell Café.

S čím všetkým vám pomôže

 • Ikonka tankovacieho stojana

  ODPORUČÍ PALIVO A NATANKUJE

  Ponáhľate sa alebo sa jednoducho nechcete zašpiniť? Obsluha sa postará o to, prečo ste v prvom rade prišli – odporučí to správne palivo a natankuje za vás. Aby motor bežal tak, ako má, skontroluje aj množstvo oleja.

 • Ikonka čističa na sklo

  POSTARÁ SA O ČISTOTU

  Stretli ste sa po ceste s rojom múch? Obsluha vám umyje predné sklo tak, že bude zas ako nové. Vrátili ste sa z výletu a auto je celé zaprášené? Navedie vás do umývačky a spolu vyberiete ten správny program.

 • Ikonka predného skla v aute

  DOPLNÍ VODU DO OSTREKOVAČOV

  Voda do ostrekovačov sa minula a vy ju máte doma v garáži? To nič, u nás na čerpacej stanici si môžete vodu do ostrekovačov kúpiť a obsluha vám ju veľmi rada doplní.

 • Ikonka kolesa

  DOFÚKA PNEUMATIKY A OMNOHO VIAC

  Je cesta trochu nepohodlná? Problémom môže byť nízky tlak v pneumatikách. Obsluha ho zmeria a pneumatiky prípadne dofúkne. Aby vám nič zaujímavé neuniklo, informuje vás aj o všetkých sezónnych akciách a novinkách.

Stále váhate? Odpovedáme na vaše najčastejšie otázky

Slečna z vonkajšej obsluhy tankujúca auto

Sme tu pre vás

Profesionálna starostlivosť o vaše auto je našou hlavnou pracovnou náplňou, ale tak ako je to aj na veľkej cene, bezpečie vodiča je bezpochyby na prvom mieste. Pozrite sa, v akých neobvyklých situáciách sme sa ako vonkajšia obsluha už ocitli a čo o nás hovoria naši kolegovia.

Pán Prachár na pozadí Shell Stanice

Eugen Prachár, vedúci stanice, Trenčín

Na našu čerpaciu stanicu prišla zákazníčka a natankovala. Keď išla platiť, uvedomila si, že zvolila nesprávne palivo. Do dieselového automobilu natankovala benzín. Spanikárila, pretože mala v meste dôležité rokovanie, na ktoré sa ponáhľala. Upokojili sme ju a začali sme problém riešiť. Zákazníčku sme odviezli na miesto pracovného stretnutia a ubezpečili ju, že problém vyriešime. Zavolali sme servis, ktorého zamestnanci auto odtiahli, vypustili pohonné hmoty, vyčistili nádrž a priviezli vozidlo naspäť. My sme ho natankovali a pripravili pre majiteľku. Keď skončila rokovanie, prišla naspäť na čerpaciu stanicu, kde ju čakalo natankované auto, akoby sa nič nestalo. Stala sa našou pravidelnou zákazníčkou so Shell kartou.

Pani Vravková na pozadí Shell Café

Erika Vravková, vedúca stanice, Dubnica nad Váhom

Pred niekoľkými rokmi, uprostred júlového dňa, som na nádvorí ČS koučovala vonkajšiu obsluhu. Na kruhovom objazde, v blízkosti ČS som počula náraz. Nákladné auto s ťahačom zrazilo cyklistu. Inštinktívne som vbehla do predajne, od kolegyne v predajni som v rýchlosti zobrala pracovnú zásteru a utekala k ležiacej osobe. Bol to 82-ročný cyklista, ktorému náves pri náraze čiastočne  amputoval obe nohy. Z auta, ktoré zastavilo pri nehode, vybehol vodič, zhodou okolností hasič – záchranár v civile a spoločnými silami sme poskytli ranenému prvú pomoc. Zástera, ktorú som intuitívne priniesla, poslúžila ako škrtidlo na zastavenie krvácania. Pán bol našťastie pri vedomí, po celý čas som s ním komunikovala, až kým neprišli záchranné zložky. Potom už starostlivosť prebrali profesionáli. O dva dni neskôr sa prišli deti pána poďakovať za záchranu otcovho života. Ten mi odkázal, že síce prišiel o nohy, ale chce žiť ďalej.

Pani Valachová s úsmevom

Helena Valachová, prevádzkovateľka, Trenčín

Som najdlhšie pôsobiaca prevádzkovateľka čerpacích staníc Shell na Slovensku. Momentálne riadim 4 prevádzky. Príbehov, ktoré som za 28 rokov v tejto profesii zažila, je neúrekom. Stratené doklady, dieťa zamknuté vo vozidle, horiace autá, ale aj dramatické udalosti so šťastnými koncami. Vonkajšia obsluha sú ľudia prvého kontaktu so zákazníkmi. Sú to profesionáli, ktorí radi komunikujú, sú priateľskí, odborne zdatní a vždy ústretoví pomôcť. Ich dobrá nálada sa môže odzrkadliť aj na správaní zákazníkov. Naším spoločným cieľom je, aby sa každý zákazník na čerpacích staniciach Shell cítil ako hosť a rád sa k nám vracal.

Pán Knapp pri tankovacom stojane Shell

Tibor Knapp, vonkajšia obsluha, Shell Galanta

Zhruba pred rokom odbočilo na našu čerpaciu stanicu auto s rozrušenou vodičkou. Prudko zastavilo, vyskočila z neho žena a volala o pomoc. Vysvitlo, že má vo vozidle chorého synčeka, ktorému počas jazdy prišlo zle. Pribehol som k autu a všimol si, že chlapec sa trasie a z úst mu vychádza pena. Boli to príznaky epilepsie, ktorou trpela aj moja stará mama. Konal som. Uvoľnil som mu opasok, tričko a vytiahol zapadnutý jazyk. Upokojoval som jeho matku a vzápätí volal rýchlu záchrannú pomoc. Sanitka bola niekde nablízku, lebo zakrátko bol chlapec v starostlivosti zdravotníkov. Od dva dni neskôr sa prišla matka chlapca poďakovať. Kurz prvej pomoci, ktorý vďaka Shell každoročne absolvujem, mi v tomto prípade veľmi pomohol.

Pán Kálazi na pozadí stanice Shell

Alexander Kálazi, prevádzkovateľ, Nové Zámky

Na čerpacích staniciach Shell pracujem od svojich osemnástich rokov. Začínal som ako vonkajšia obsluha a dnes prevádzkujem 6 čerpacích staníc. Za tie roky som zažil rôzne príbehy a spolu s vonkajšou obsluhou sme riešili mnohé bežné, ale aj neštandardné situácie. Prioritou Shell je bezpečnosť zákazníkov. Vonkajšia obsluha má širokú škálu školení vrátane prvej pomoci a praktických cvičení požiarnej ochrany. Slušnou komunikáciou a vystupovaním dokáže vyriešiť kritickú situáciu, technický problém, odporučiť akciový produkt či aspoň spríjemniť deň povzbudením. Našou snahou je, aby zákazník vnímal vonkajšiu obsluhu ako pridanú hodnotu, ktorá mu uľahčí a urýchli návštevu čerpacej stanice. Chceme, aby sa k nám vodiči vracali pre kvalitné palivá a nadštandardné služby, ktoré ponúkame.

Viac v tejto časti

Vyhľadávač čerpacích staníc

Použite Vyhľadávač čerpacích staníc, nájdite najbližšiu čerpaciu stanicu Shell a naplánujte si Vašu cestu. 

Akcie

Prečítajte si viac o akciách na čerpacích staniach Shell.

Palivá Shell

Špičková kvalita a skvelé vlastnosti. Túžba po dokonalosti sa naplnila, keď sme vyvinuli Shell V-Power. To najlepšie, čo vyšlo z našich laboratórií. To najlepšie, čo môžete na Shell dať svojmu autu.