Pizza poke

Novinky v Shell Café

Sledujeme moderné trendy, takže po novom si môžete vychutnať aj poke misky. A od talianskych majstrov sme sa naučili piecť výbornú pizzu.

  

Pizza Margarita

Pizza Margharita

Paradajky, mozarella a cheddar na chrumkavom ceste, to všetko posypané rukolou. Tento recept nič neprekoná. Dobrú chuť.

Pizza Slanina

Pizza slaninová

Kto by nemiloval chrumkavé cesto s paradajkovou omáčkou a v nej rozpustenú mozarellu, cheddar a do chrumkava prepečenú slaninu! To všetko posypané rukolou. Tiež môžete jesť pizzu každý deň?

Poke kuracie

Poke kuracie

Lákavá farebná variácia misky s rezancami, jemným kuracím mäsom, kopou zeleniny, zaliata chutnou omáčkou.

Pizza Vegi

Poke vegetariánske

Vegetariánsky variant obľúbených misiek POKE vás zasýti tak akurát a pochutnáte si bez výčitiek. Sushi ryža, kopec zeleniny a pikantná omáčka k tomu.

Objavte farebnosť chutí poke

Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite na vyznačené oblasti
Poke Kureci
Detail 1

ODKIAĽ SA VZALO POKE?

Chutný a rýchly pokrm vymysleli rybári na Havaji. Potrebovali niečo, čím by sa zasýtili v člne, a tak väčšinou vykostili rybu, nakrájali ju na tenké plátky, okorenili a jedli surovú. Názov jedla podľa havajského slova „poke“ v slovenčine znamená krájať alebo porciovať.

Detail 2

JAPONSKÁ INŠPIRÁCIA

Aj keď poke pochádza z Havaja, obsah misiek silno ovplyvnila japonská kuchyňa. Poke je také „rozložené“ sushi. Základ tvorí ryža, surová ryba, zelenina alebo šalát z morských rias a typické japonské dochucovadlá – sójová omáčka, sezamový olej, ryžový ocot a pod. 

Detail 3

ZDRAVÁ MISKA PLNÁ CHUTÍ A FARIEB

U nás si môžete vychutnať európsky variant poke. Základom sú zlatisté rezance, pečené kuracie mäso, nakrájané na tenké plátky a kopa farebnej zeleniny – paprika, hrášok, fazuľové struky alebo červená kapusta. To všetko si môžete dochutiť limetkou a pikantnou omáčkou.

Detail 4

VEGETARIÁNSKE POKE

Poke si vychutnáte aj vo vegetariánskej či vegánskej úprave. My sme zvolili sushi ryžu podľa tradičnej receptúry a veľa čerstvej chrumkavej zeleniny. Podľa chuti môžete všetko zaliať chutnou sójovou omáčkou a pokvapkať limetkou. Dobrú chuť.

Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite na vyznačené oblasti